Бейо — світовий виробник насіння овочевих культур. Медоносні бджоли, можливо, наші найцінніші співробітники. Ми активно займаємося розведенням бджіл по всьому світу та утримуємо власні бджолині сім'ї. Поряд з широким асортиментом насіння овочевих культур, ми також активно розвиваємо галузь бджільництва. І наша ціль — не тільки виводити більш якісні сорти овочів, а й дбайливо охороняти бджолині сім'ї.

Бджоли відіграють істотну роль в запиленні рослин, у тому числі продовольчих культур. Щоб рослина могла плодоносити або виробляти насіння, пилок спочатку повинен потрапити з тичинки квітки (тобто чоловічого органу) на маточку (жіночий орган). Деякі рослини, наприклад, червоні буряки або шпинат, запилює вітер. Також існують самозапильні рослини. До них входить салат-латук. Але значна частина культур, без яких неможливо уявити наш раціон, запилюється комахами.

МЕДОНОСНІ БДЖОЛИ: ЧЕМПІОНИ З ЗАПИЛЕННЯ

Природою створено чимало комах-запилювачів. Це і джмелі, і дикі бджоли. Але звання абсолютних чемпіонів у цій галузі належить медоносним бджолам. Вони особливо гарні як запилювачі, тому що їх можна цілеспрямовано розводити у великих кількостях. У кожному вулику на пасіці мешкає сім'я, що налічує від 20 000 до 40 000 бджіл. Тому не дивно, що садівники та виробники деяких овочевих та польових культур тісно співпрацюють із професійними бджолярами.

Через спеціалізацію нашого бізнесу ми, як ніхто інший, чітко розуміємо, наскільки важливі бджоли: без запилення не було б насіння. Ми займаємося насінництвом у відкритому та захищеному ґрунті по всьому світу, і в цьому нам допомагають кілька десятків тисяч бджолиних сімей. «У компанії Бейо є власні бджолярі, і вони активно займаються апіологією (наукою про бджіл). Це дозволяє нам накопичувати досвід у галузі бджільництва та отримувати нові відомості про бджіл та запилення» — пояснює Йорі Драйєр, координатор Бейо з міжнародних досліджень у галузі насінництва. «Ми сподіваємося, що наше дослідження допоможе дізнатися більше про властивості бджолиних сімей та різних видів бджіл, включаючи ступінь активності при пошуку та зборі нектару, характеристик роїння або причини, через які бджоли залишають вулик. Але найпильнішу увагу ми приділяємо життєздатності наших бджіл».

ДОСЛІДЖЕННЯ ТА СЕЛЕКЦІЯ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ СТАНУ БДЖІЛ 

Це дуже важлива область для якої потрібні фахівці, нові знання та напрацювання. Причина полягає в тому, що, по-перше, здорові бджоли не мають рівних як запилювачі, а по-друге, протягом останніх ста років популяція бджіл неухильно скорочується через підвищену загибель. Це можна пояснити кількома причинами. Одна з найголовніших і найважливіших загроз для північних і західних медоносних бджіл - це Варроа-кліщ, дуже небезпечний, паразитує у вуликах, а іноді вбиває бджіл. Нерідко загибель бджіл у період зимового сезону пов'язана із виснаженням через надмірне навантаження. Існує думка, що причиною скорочення популяції бджіл, що призводить до їхньої загибелі, є пестициди.

УТРИМАННЯ ТА РОЗВЕДЕННЯ 

Наші вчені намагаються розробити більш ефективні методи підтримки бджіл та бджільництва для покращення стану бджолиних сімей. Ми досягаємо успіху в галузі селекції, відбираючи бджіл з необхідними якостями для створення нових сімей. Наше основне заняття — селекція та розмноження якісніших сортів та гібридів. Іншими словами, у нас із бджолами одна мета. Тому ми підтримуємо їх і прагнемо виводити здорових та працьовитих запилювачів.

КЛЮЧОВА РОЛЬ, ЯКУ ВІДІГРАЮТЬ БДЖОЛИ, НАГАДУЄ НАМ, ЩО ВИРОБНИЦТВО ПРОДУКТІВ ХАРЧУВАННЯ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ПРИРОДИ ТА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА. ЦЕ ПЕРЕКОНУЄ НАС, ЩО МИ, ЯК СІМЕЙНА КОМПАНІЯ, МАЄМО ПОСТІЙНО ВДОСКОНАЛЮВАТИСЯ

Джон-Пітер Шиппер

УНІКАЛЬНИЙ СТАТУС У МІЖНАРОДНІЙ СПІЛЬНОТІ БДЖОЛЯРІВ

Французький підрозділ нашої компанії Бейо робить великий внесок у дослідження бджіл у тісній співпраці з нідерландськими пасіками. Є й інші програми, які ми реалізуємо у країнах, де ми виробляємо насіння.
У Новій Зеландії Бейо працює спільно з компанією Midland – нашим ключовим партнером із виробництва насіння. Для цілей насінництва Midland має не менше 3500 активних бджолиних вуликів. В Австралії ми встановлюємо наші пасіки самостійно. У регіоні бджіл мало, і тому для нас у цьому є певна складність. В Австралії та Новій Зеландії велика конкуренція за бджолині сім'ї, яка виникає через високі ринкові ціни на певні сорти чистого меду, отримані з певних рослин і дерев, таких як манука (чайне дерево) та еукрифія блискуча. Крім того, ми розробили чіткий план створення власних пасік у США, де збираємося займатися науковими дослідженнями. Нині робота Бейо США обмежується співробітництвом із сторонніми професійними бджолярами. Завдяки своїй активній міжнародній діяльності Бейо займає унікальну позицію у світі бджільництва. Ми ніби самі займаємося перехресним запиленням. Адже ми співпрацюємо з компаніями, університетами та науковими центрами з різних куточків планети, обмінюючись із ними безцінними знаннями та досвідом. Дослідження Бейо координує спеціальний підрозділ, Група бджільництва, яку очолює наш колишній директор Гер Бемстербойєр.

ЗАБОТА ОБ ОПЫЛИТЕЛЯХ СЕГОДНЯ И ЗАВТРА 

«Мы инвестируем в пчеловодство на благо компании Бейо. Мы исследуем возможность питания и технологии разведения сильных пчелиных семей, и сегодня, и в будущем, чтобы обеспечивать опыление наших культур» — поясняет Джон-Питер Шиппер, генеральный директор Бейо. Но это еще не все. С другой стороны, он добавил, что Бейо заботится о пчелах из чувства социальной ответственности: «Важная работа, которую проделывают пчелы, напоминает нам о том, что производство продуктов питания неотделимо от природы и окружающей среды. В очередной раз, укрепляя веру нашей компании в идею чистого производства, что очень важно для нас как для семейного бизнеса».
Компания Бейо бережно относится к окружающей среде и рациональному использованию природных ресурсов. Помня об этом, мы работаем над открытием лучших способов естественного опыления и улучшении здоровья наших пчел. 

ИССЛЕДОВАНИЕ ПРИРОДЫ — НЕПРЕРЫВНЫЙ ПРОЦЕСС