Останні новиниКомпанія Бейо представляє свій перший сорт справжньої насіннєвої картоплі


Компанія Бейо зареєструвала свій перший сорт справжньої насіннєвої картоплі (СНК). Сорт картоплі Олівер F1, можна вирощувати безпосередньо з насіння протягом одного сезону, отримуючи якісний урожай. Олівер F1 сорт столового призначення з відмінними смаковими та товарними якостями. Бульби овальної форми, з гладкою шкіркою мають злегка борошнисту внутрішню структуру.Директор з науково-дослідної роботи Берт Шрайжвер коментує: «Селекціонери і дослідники з Бейо більше 15 років розробляли перший сорт гібридної тетраплоїдної картоплі, яка росте з насіння. Сорт Олівер F1 був випробуваний протягом останніх років на полях Нідерландів, у співпраці з Naktuinbouw (Інспекційна служба Нідерландів з питань садівництва) і рядом виробників. Процес виробництва насіння був успішним, і воно вже є у наявності».

Вирощування картоплі з гібридного насіння, а не з бульб, які розмножуються вегетативно, забезпечує численні переваги для виробників та переробних підприємств. Справжня насіннєва картопля не хворіє, що забезпечує здоровий початок вирощування. Компактність насіння дозволяє його легко транспортувати і зберігати. І СНК можна садити круглий рік.

«Переваги СНК особливо важливі для дрібних фермерів в Африці, Азії і Центральній Америці», - говорить Рін ван Брюхем, менеджер культури СНК. В регіонах, що розвиваються, тривалий час реалізації бульбової картоплі може мати руйнівний вплив на якість матеріалу для висадки. На відміну від цього, якість СНК, як правило, є стійкою протягом тривалого часу.

У найближчі роки компанія Бейо зосередиться на окремих ринках в цих регіонах, працюючи з місцевими партнерами і виробниками, щоб отримати більше інформації про сорт шляхом комерційного тестування і надання консультацій по вирощуванню. Крім того, також заплановано випробування в ряді країн ЄС.

Компанія Бейо очікую, що СНК не буде мати значного впливу на добре організований процес вирощування картоплі, яка розмножується вегетативно з бульб. Вирощування картоплі СНК має свої переваги, головним чином в тих регіонах, до яких відносно важко доставити вантажі.

Олівер F1 – це перший перспективний сорт, який є результатом селекційної програми СНК компанії Бейо. Не зупиняючись на досягненому, селекціонери компанії і далі працюють над новими сортами, що знаходяться в стадії розробки.  


  


Back

Головна Новини Останні новини