Компанія «Бейо» представляє свій перший гібрид справжнього насіння картоплі.Компанія «Бейо» отримала селекційні права на свій перший гібрид справжнього насіння картоплі (TPS). Цей новий картопляний гібрид F1, Олівер можна вирощувати безпосередньо з ботанічного насіння і після висадки розсади отримувати урожай столової картоплі за один сезон. Олівер F1 - це сорт столового слабо-борошнистої картоплі овальної форми з красивою тонкою шкіркою і приємним запахом.

Керівник відділу досліджень, Берт Шрійвер (Берт Шрайжвер), коментує: «Селекціонери і дослідники« Бейо» працювали протягом 15 років над розробкою першого тетраплоїдного гібрида картоплі, який виростає з ботанічного насіння. За останній рік на полях Нідерландів проводилися випробування сорту Олівер F1, спільно з Naktuinbouw (Голландська інспекційна служба рослинництва) і цілим рядом фермерів. Процес виробництва насіння був успішним, і насіння гібрида вже доступні.

Вирощування картоплі з ботанічного гібридного насіння, а не з бульб, що розмножуються вегетативно, дає ряд переваг фермерам і іншим учасникам ланцюжка збуту. Справжнє насіння картоплі не схильне до захворювань і гарантуює здорове начало культивування. Його компактність полегшує транспортування і зберігання. Також TPS доступні для посіву круглий рік.

Переваги TPS особливо важливі для невеликих фермерів в Африці, Азії та Центральній Америці 

Рін ван Брухем, менеджер по культурам TPS

«Переваги TPS особливо важливі для невеликих фермерів в Африці, Азії та Центральній Америці», - говорить Рін ван Брухем (Rien van Bruchem), менеджер по культурам TPS, - «В цих регіонах, що розвиваються, довготривале транспортування бульб картоплі може негативно впливати пна матеріал для розмноження. Якість TPS зазвичай, навпроти, зберігається під час процесу доставки й транспортування. 

Найближчим часом компанія "Бейо" зосередиться на окремих ринках цих регіонів і буде співпрацювати з місцевими партнерами й фермерами для подальшого розвитку знань, отриманих за допогою випробувань та з метою консультацій по вирощуванню.  Крім того, цей новий гібрид також пройде випробування у декількох країнах ЄС для оцінки його значимості. 

У компанії "Бейо" не очікують, що TPS суттєво вплине на налагоджений сектор насіннєвої картоплі, яку розмножують вегетативно. Вирощування картоплі з TPS має перевагу в порівняно важкодоступних регіонах. 

Олівер F1 - це перший перспективний гібрид, отриманий по програмі селекції TPS компанії «Бейо». В даний час також ведеться робота над створенням цілої низки інших гібридів.