Компанія «Бейо» представляє свій перший гібрид справжнього насіння картоплі.

Компанія «Бейо» отримала селекційні права на свій перший гібрид справжнього насіння картоплі (TPS). Цей новий картопляний гібрид F1, Олівер можна вирощувати безпосередньо з ботанічного насіння і після висадки розсади отримувати урожай столової картоплі за один сезон. Олівер F1 - це сорт столового слабо-борошнистої картоплі овальної форми з красивою тонкою шкіркою і приємним запахом.

Керівник відділу досліджень, Берт Шрійвер (Берт Шрайжвер), коментує: «Селекціонери і дослідники« Бейо» працювали протягом 15 років над розробкою першого тетраплоїдного гібрида картоплі, який виростає з ботанічного насіння. За останній рік на полях Нідерландів проводилися випробування сорту Олівер F1, спільно з Naktuinbouw (Голландська інспекційна служба рослинництва) і цілим рядом фермерів. Процес виробництва насіння був успішним, і насіння гібрида вже доступні.

Вирощування картоплі з ботанічного гібридного насіння, а не з бульб, що розмножуються вегетативно, дає ряд переваг фермерам і іншим учасникам ланцюжка збуту. Справжнє насіння картоплі не схильне до захворювань і гарантуює здорове начало культивування. Його компактність полегшує транспортування і зберігання. Також TPS доступні для посіву круглий рік.

Переваги TPS особливо важливі для невеликих фермерів в Африці, Азії та Центральній Америці 

Рін ван Брухем, менеджер по культурам TPS

«Переваги TPS особливо важливі для невеликих фермерів в Африці, Азії та Центральній Америці», - говорить Рін ван Брухем (Rien van Bruchem), менеджер по культурам TPS, - «В цих регіонах, що розвиваються, довготривале транспортування бульб картоплі може негативно впливати пна матеріал для розмноження. Якість TPS зазвичай, навпроти, зберігається під час процесу доставки й транспортування. 

Найближчим часом компанія "Бейо" зосередиться на окремих ринках цих регіонів і буде співпрацювати з місцевими партнерами й фермерами для подальшого розвитку знань, отриманих за допогою випробувань та з метою консультацій по вирощуванню.  Крім того, цей новий гібрид також пройде випробування у декількох країнах ЄС для оцінки його значимості. 

У компанії "Бейо" не очікують, що TPS суттєво вплине на налагоджений сектор насіннєвої картоплі, яку розмножують вегетативно. Вирощування картоплі з TPS має перевагу в порівняно важкодоступних регіонах. 

Олівер F1 - це перший перспективний гібрид, отриманий по програмі селекції TPS компанії «Бейо». В даний час також ведеться робота над створенням цілої низки інших гібридів.